Pomáhame Ukrajine

2. 3. 2022

Pomôžte Ukrajine jedlom. Zbiera ho bratislavská Petržalka, odvezú ho kuriéri SPS

Bratislava 1. marca – Slováci môžu pomôcť Ukrajine aj formou humanitárnej zbierky. Tá sa realizuje v Dome kultúry Zrkadlový háj v bratislavskej Petržalke. Pred budovou je pristavený kamión Slovak Parcel Service, ktorý slúži ako sklad, neskôr sa presunie na slovensko-ukrajinské hranice.

Na mieste je množstvo vriec, tašiek aj dobrovoľníkov. Petržalský Dom kultúry plný humanitárnej pomoci je dôkazom slovenskej solidárnosti s Ukrajinou.

„Slováci sa správajú ako dobrý sused, ktorý pomôže, keď je to potrebné. Chcela by som poďakovať všetkým, ktorí už prispeli, a zároveň chcem vyzvať aj ďalších, že môžu nosiť najmä hotové jedlá v konzervách, tie potrebujeme teraz najviac,“ hovorí Petra Barineková, ktorá je koordinátorkou zbierky.

Okrem hotových jedál v konzervách potrebujú organizátori tiež suchú stravu, ako je ryža alebo cestoviny. To sú veci, ktoré chýbajú aktuálne najviac. Celá humanitárna pomoc sa kamiónom SPS presunie koncom týždňa na slovensko-ukrajinské hranice, kde bude určená tým, ktorí ju potrebujú.  

„Ide o mimoriadne vážnu situáciu, v ktorej sa musíme všetci zomknúť a vzájomne si pomáhať. Poskytnutie kamióna na odvoz humanitárnej pomoci je samozrejmosťou. Sme pripravení opäť pomôcť, keď bude treba,“ vysvetľuje Ján Ťurek, konateľ Slovak Parcel Service.

 

Kontakt: Marek Demeter | Grape PR, s. r. o. | +421 944 320 252 | marek.demeter@grapepr.sk


späť

Kontaktné strediská

Naša sieť 26 pobočiek a regionálnych stredísk efektívne pokrýva celé územie Slovenskej republiky a je zárukou, že sme všade tam, kde nás potrebujete.

Vyberte si kontaktné stredisko