Presmerovanie zásielok do Parcel Shopov

14. 12. 2020

V súvislosti s rastúcou krivkou nákazy na akútne respiračné ochorenie COVID-19 si dovoľujeme informovať našich zákazníkov, že v záujme zabezpečenia ochrany našich kuriérov, ale aj vás – našich zákazníkov, sme museli pristúpiť k určitým nevyhnutným bezpečnostným opatreniam. 

Práve kuriéri patria dlhodobo k rizikovej cieľovej skupine, nakoľko denne prichádzajú do kontaktu so zákazníkmi. V tomto vysoko exponovanom období, kedy značná časť zákazníkov uprednostnila nakupovanie cez internet, musia naši kuriéri denne doručiť aj viac ako sto zásielok. Napriek dodržiavaniu prísnych epidemiologických opatrení patrí toto povolanie medzi mimoriadne rizikové. Ako zodpovedná spoločnosť sme sa rozhodli pravidelne testovať našich kuriérov a apelujeme na nich, aby nás v prípade, že prišli do kontaktu s infikovanou osobou, o tejto skutočnosti okamžite informovali. Toto opatrenie sa dnes ukázalo ako správne.  

Niekoľko našich kuriérov prevažne z bratislavského regiónu muselo v dôsledku týchto opatrení podstúpiť tzv. preventívnu karanténu a to napriek tomu, že nevykazujú žiadne známky ochorenia COVID-19. Pre kuriérske služby je ľudský kapitál nenahraditeľný. Akonáhle je niekoľko kuriérov v karanténe, automaticky to má dopad na celú logistiku a rýchlosť doručovania zásielok.

„Aktuálne robíme všetko preto, aby sme našim zákazníkom doručili ich zásielky včas. Aj preto sme sa rozhodli presmerovať niektoré zásielky priamo do Parcel Shopov, kde si ich budú môcť zákazníci vyzdvihnúť osobne. Niektorých zákazníkov budeme kontaktovať telefonicky s tým, aby si svoju zásielku vyzdvihli priamo v našom kontaktom stredisku v Petržalke. Týka sa to najmä zákazníkov z bratislavského regiónu,“ hovorí Ladislav Kohaut zo spoločnosti Slovak Parcel Service.

Zákazníkov zároveň prosíme, aby z dôvodu zefektívnenia procesov a samotnej komunikácie s našou spoločnosťou využívali emailový kontakt ecs@sps-sro.sk

Ubezpečujeme vás, že robíme všetko pre to, aby sme doručili vaše zásielky včas a hlavne bezpečne. Nakoľko zdravie vás – našich  zákazníkov a našich kuriérov je pre nás v tejto chvíli to najdôležitejšie.

Ďakujeme za pochopenie.    


späť

Novinky

1. 8. 2022

Kontaktné strediská

Naša sieť 26 pobočiek a regionálnych stredísk efektívne pokrýva celé územie Slovenskej republiky a je zárukou, že sme všade tam, kde nás potrebujete.

Vyberte si kontaktné stredisko